У міністерстві розповіли, коли відмінять мораторій на землю

У 2019 році в Україні не будуть знімати мораторій на продаж землі. Відповідне рішення прийматимуть лише у 2020-му, коли почне працювати новообраний парламент.

“Думаю, в наступному році в Україні навряд чи знімуть мораторій. Земельна реформа розпочата і цей файл завантажений на 90%. Нам залишилося тільки визначити правила гри на ринку землі: хто кому продає, хто скільки може цієї землі сконцентрувати у власності і, головне, для чого її використовуватиме. Такі моделі напрацьовані. Вікно можливостей для прийняття подібного рішення відкриється в перший рік роботи новообраного парламенту”, – сказав перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Він вважає, що мораторій на продаж землі сповільнює розвиток фермерства в Україні.

“Галузі, які вимагають більш-менш довгих інвестицій, – це садівництво і тваринництво. Вони відстають від інших, бо в агробізнесі при дії мораторію, маючи землю в оренді розвиваються ті моделі, які мають швидку окупність. Наприклад, у рослинництві, якщо з договором оренди, щось трапляється, то ризики мінімізуються. А ось в тваринництві, де термін отримання першої виручки 3 роки, виникають великі ризики в моделі оренди землі. Тому у нас фермери виробляють всього лише 5% від ВВП з Єльського господарства. У них немає можливості купити землю чи отримати кредит”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *