У НАТО попередили Україну, що зволікання з реформою СБУ підірве довіру

Головне, Україна

Україні недоцільно відкладати реформування Служби безпеки України, бо це може підірвати довіру до неї в очах її союзників, вважає заступниця голови представництва НАТО в Україні Шерон Ірон.

СБУ має стати демілітаризованою та деполітизованою ефективною системою, кажуть у НАТО

Заступниця голови представництва НАТО в Україні Шерон Ірон закликала українську владу не затягувати з реформую Служби безпеки України (СБУ). Якщо Україна не хоче втратити довіру до себе в очах союзників, то їй краще не відкладати цю реформу на майбутнє, застерегла Ірон у середу, 10 жовтня, на виступі під час засідання круглого столу в Києві.

“Недоцільно й далі відкладати цю критично важливу реформу”, – наголосила Шерон Ірон, яку цитує агенція новин “Інтерфакс-Україна”. За її словами, це “серйозно підірве довіру союзників” до керівництва української держави. На тлі цього Ірон нагадала, що реформа СБУ є однією з основних у реформуванні національної безпеки України. Вона також назвала її “ключовим пріоритетом”.

Представниця НАТО наголосила, що реформування має зробити з СБУ демілітаризовану, деполітизовану, ефективну структуру задля гарантування внутрішньої безпеки з розвідувальними функціями та запобіганням злочинності.

Ірон також нагадала, що партнери України в НАТО брали участь у розробці концепції реформування СБУ, та допомагатимуть Україні на цьому шляху й далі.

Залишити відповідь