Екс-міністр Данилюк розповів, як Гройсман хотів зробити з ДФС своє царство

Актуально, Економіка, Персоналії, Україна
Данилюк вважає, що Власов навряд буде самостійним керівником ДФС
Неоголошення Кабінетом міністрів конкурсу на заміщення вакантної посади голови Державної фіскальної служби під час керування нею Мирославом Проданом у статусі виконувача обов’язків протирічило законодавству. Обурення цьому в інтерв’ю «Главкому» висловив екс-міністр фінансів Олександр Данилюк.
За його словами, позиція прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо Продана не співвідносилась із сучасним устроєм України.«Нічого, що це протирічить закону? (Гройсман казав, що поки він прем’єр, Продан керуватиме ДФС – «Главком».)
Що це за позиція – «мене закон не хвилює, я Продана знаю і йому довіряю». Це ж не царство, а країна, яка живе за законами», – сказав Данилюк.Екс-міністр фінансів відзначив, що проведення нового конкурсу необхідно уважно контролювати, адже фіскальною службою має керувати сильний керівник.

«Обрання сильного керівника залежить від двох факторів. Від якості і чесності відбору та від того, чи подалися якісні кандидати. Якщо гідні кандидати не подалися – у контролі немає сенсу. Результат буде поганий.

Я боровся за реформу ДФС і це коштувало мені посади. Тому, думаю, всім зрозуміло, що там ніхто не збирається нічого змінювати. Також зрозуміло, що попереду вибори і на ДФС будуть тиснути, аби заробляти гроші. Хто нормальний в такій ситуації піде на конкурс, розуміючи, що переможця визначать результати домовленостей?» – риторично запитує екс-посадовець, додавши після питання «Главкому», що не планує подаватися на конкурс з обрання нового голови ДФС. За його словами, у нього «нема часу на це, в ці ігри нехай інші грають».

Данилюк підтвердив, що відставка Продана викликала хаос на кордонах. Він пояснив, що порушився баланс інтересів.

«ДФС – це дуже велика та складна організація, в ній біля 40 тисяч працівників, тут переплетені дуже багато інтересів. Коли порушується їх баланс – це створює хаос», – зауважив він.

Екс-міністр фінансів також допустив, що будучи у статусі виконувача обов’язків новий керівник ДФС Олександр Власов не буде самостійним.

«Щоб людина могла ефективно керувати, вона не може бути слабкою. Продана свого часу призначили в.о. заступника, а потім в.о. керівника ДФС. Двічі «в.о.» – це нонсенс. Так і з Власовим – з Одеської митниці його відсторонили, а тут зробили «в.о.». Якщо людина так підвішена, вона, скоріше за все, буде робити, що скажуть», – відзначив колишній голова Мінфіну.

Нагадаємо, 5 вересня виконувач обов’язків Державної фіскальної служби Мирослав Продан звільнився за власним бажанням .

Виконуючим обов’язки голови Державної фіскальної служби після відставки Мирослава Продана став Олександр Власов .

Повний текст інтерв’ю читайте тут:Екс-міністр фінансів Олександр Данилюк: Мені соромно за те, як уряд Гройсмана ухвалював рішення

Залишити відповідь