КМІС опублікував свіжі президентські і партійні рейтинги

Актуально, Політика, Україна

Київський міжнародний інститут соціології провів свіже опитування громадськості на предмет політичних симпатій українців перед майбутніми президентськими виборами.

Згідно з даними КМІС, з-поміж респондентів, які визначилися з можливою кандидатурою, 19,3% проголосували б за Юлію Тимошенко, 11,9% – за діючого президента Петра Порошенка, 11,8% – за Володимира Зеленського, 10,9% – за Анатолія Гриценка, 8,4% – за Святослава Вакарчука, 8,1% – за Юрія Бойка, 7,5% – за Вадима Рабиновича, 6,7% – за Олега Ляшка, 4,2% – за Андрія Садового, 2% – за Олександра Шевченка, інших кандидатів – загалом 9,3%.

У партійних рейтингах також лідирує “Батьківщина” – 19,6% респондентів проголосували б за неї.

Крім того, ще сім партій теоретично мають шанс на проходження в Раду. 11,2% проголосували б за партію «Блок Петра Порошенка», 10,1% – за партію «Опозиційний блок», 9,3% – за партію «За життя», 9,3% – за партію «Громадянська позиція», 8,2% – за партію «Слуга народу», 8,1% – за Радикальну партію Ляшка, 7,9% – за партію «Блок Святослава Вакарчука», 4,1% – за партію «Об’єднання «Самопоміч», 3,5% – за партію «Всеукраїнське об’єднання «Свобода», за інші партії – загалом 8,6%.

Дослідження проводили з 8 по 23 вересня. Методом особистого інтерв’ю опитано 2026 респондентів, які проживають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводили тільки на території, контрольованій українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%.

Читайте головні новини НСН в соціальній мережі Facebook 

Залишити відповідь