За тепло українці платитимуть по-новому: що варто знати

Актуально, Економіка, Україна

Скоро українці будуть платити за опалення за двома тарифами: за використані Гкал тепла і абонплату. Це рішення вже прийняли. Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг розрахувала методику.

“При формуванні двоставкового тарифу визначаються планована повна собівартість, витрати на покриття втрат підприємств і планований прибуток від ліцензованої діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії”, — йдеться в постанові НКРЕКП.

Отже, з абонплатою українці не будуть платити більше. Принаймні, якщо підприємства при введенні другого тарифу будуть дотримувалися вже прийнятої постанови №377.

Постачальники тепла повинні розрахувати ціни так, щоб сума, яку за рік українці платять з двома тарифами, не відрізнялася від тієї, що платять за одним тарифом. Тобто взимку витрати на опалення повинні скоротитися.

Розмір абонентської плати залежить від економіки конкретного підприємства, витрат на енергоресурси, утримання інфраструктури, зарплат тощо.

Раніше в Україні також запропонували ввести абонентську плату на інші комунальні послуги, зокрема гарячу і холодну воду.

Залишити відповідь