Що зробили зі світом Путін, Трамп і Brexit. Найяскравіші цитати західних лідерів з форуму YES

Головне, Світ

Контрольовані дискусії в українських соцмережах, проблема на ім’я Дональд Трамп і Мінський процес, що застопорився, – НВ представляє найяскравіші цитати з виступів політиків і експертів, які брали участь у форумі Ялтинська європейська стратегія (YES).

Кондоліза Райс, колишній державний секретар США – про те, що політична система Сполучених Штатів зберігає стійкість за будь-якого президента:

Президент Дональд Трамп – один з багатьох діячів нашої політичної системи. Батьки-засновники з величезною підозрою ставилися до виконавчої влади. Вони передбачили систему стримувань і противаг: двопалатний парламент, громадянське суспільство, преса. Це система не одноосібна, не однієї людини.

В останні два роки рівень підтримки Євросоюзу зростає. Причина – ефект ПТБ: Путін, Трамп і Brexit. Люди розуміють, у якому світі вони живуть

Карл Більдт, екс-прем’єр і екс-міністр закордонних справ Швеції – про те, що негативні тенденції в світі повернули людям віру в ЄС:

В останні два роки рівень підтримки Євросоюзу зростає. Очевидно, не тому, що люди всі разом полюбили Юнкера [Жан-Клод Юнкер, голова Єврокомісії]. І не тому, що їм несподівано почав подобатися Брюссель. Причина такого зростання – ефект ПТБ. Це скорочення означає три складових: Путін, Трамп і Brexit. Люди розуміють, у якому світі вони живуть.

Курт Волкер, спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України – про відсутність прогресу у врегулюванні ситуації на Донбасі:

Ми застрягли в Мінському процесі. Кроки, які повинна зробити Україна (спеціальний статус, місцеві вибори), неможливі, поки немає гарантій безпеки. Тому ми запропонували миротворчий контингент, який замінить російські сили і створить реальну безпеку. Ця позиція на столі [переговорів]. Потрібно, щоб Росія серйозніше до неї ставилася.

Андрій Коболєв, голова правління НАК Нафтогаз України – про те, що російський газопровід Північний потік-2, який будують у Балтійському морі, становить величезну геополітичну загрозу:

Я завжди посміхаюся, коли говорять, що ми будемо конкурувати з Північним потоком-2 тарифами і різними умовами. Боротьбу вже програно. Коли будували Північний потік-1, Україна мала найнижчі тарифи з усіх європейських країн. І все одно обсяги газу, які пішли через Північний потік-1, перекинули з нашої системи.

Ларрі Саммерс, професор Гарвардського університету – про ідею нової системи оподаткування для міжнародних корпорацій:

Необхідно подбати про те, щоб на міжнародні корпорації поширювалося міжнародне оподаткування. В іншому разі вони просто можуть уникати сплати будь-яких податків. Нам потрібно співпрацювати в режимі саме глобального оподаткування, яке не давало б можливості ухилятися від сплати податків.

Андерс Фог Расмуссен, колишній генеральний секретар НАТО – про незахищеність українських соцмереж від пропаганди:

За нашими оцінками, в Україні всі дискусії в соціальних мережах зазнають штучного впливу сильніше, ніж в інших країнах

Ми моніторили соцмережі після того, як убили Захарченка [ватажка так званої ДНР] у Донецьку, і висновки вражаючі: на деяких платформах соціальних медіа третину розмов контролюється акаунтами, створеними виключно для пропаганди. За нашими оцінками, в Україні всі дискусії в соціальних мережах зазнають штучного впливу сильніше, ніж в інших країнах. Цей вплив на 50% більший, ніж ми його спостерігаємо в інших країнах, де проводимо схожий моніторинг, наприклад, у Швеції, Італії або Мексиці.

Фарід Закарія, ведучий програми Fareed Zakaria GPS на CNN – про ймовірність імпічменту президента США Дональда Трампа:

На початку минулого року я б сказав, що шанс імпічменту Трампа становить лише 5%, зараз – 15-20%, але я все одно думаю, що це малоймовірно. Але те, що всі ці люди [політтехнолог Пол Манафорт і інші фігуранти розслідувань проти Трампа в США] співпрацюють з Робертом Мюллером [спецпрокурором США] це, по суті, підвищує шанси.

Віталій Бутерін, програміст, один з творців криптовалюта Ethereum – про те, що блокчейн-технології зроблять світ кращим, але не всім це сподобається:

Через 20 років інновації просунуться вперед. Але Google буде знати про кожного з нас так багато, що люди почнуть скаржитися на це.

Боно, лідер групи U2 – про смертельну небезпеку корупції:

Корупція вбиває більше дітей в Африці, ніж ВІЛ/СНІД або малярія.

Залишити відповідь