Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп

Головне, Політика, Світ, Україна

Президент України Петро Порошенко вимагає від BBC опублікувати спростування інформації, що він нібито заплатив $400 тис. за зустріч із президентом США Дональдом Трампом.

Президент України Петро Порошенко подав до суду на BBC за наклеп. Про це пише The Telegraph.

Приводом для позову стала публікація, що президент України заплатив за зустріч із главою США Дональдом Трампом приблизно $400 тис. У позові зазначено, що британська телерадіомовна компанія відмовилася спростувати цю інформацію або попросити вибачення за неї. Новина досі доступна на сайті BBC.

За словами адвокатів Порошенка, ВВС не мала доказів виплат або таємних переговорів на цю тему, однак вирішила оприлюднити “це дуже серйозне і шкідливе твердження”.

Юристи президента вважають, що публікація завдала шкоди репутації Порошенка, хоча він “активно просуває в Україні антикорупційні інститути”.

В Адміністрації президента України підтвердили факт подання позову. Високий суд Англії та Вельсу надав на запит “Радіо Свободи” його деталі.

У документі йдеться, що Порошенко “отримав серйозний репутаційний збиток, пережив суттєвий стрес і збентеження”, крім того, публікація завдала шкоди не тільки іміджу президента України, але і його репутації політика та підприємця.

Представники президента України вимагають зобов’язати BBC визнати зміст публікації помилковим, утриматися від подальшого оприлюднення аналогічних матеріалів, компенсувати шкоду, заподіяну наклепом, а також судові витрати.

23 травня ВВС повідомило, що високопоставлений офіцер розвідки з Адміністрації Президента України заявив, що адвокат Трампа Майкл Коен отримав мінімум $400 тис. за організацію зустрічі в Білому домі Трампа і Порошенка.

В Адміністрації Президента України назвали цю інформацію брехнею і наклепом. Там додали, що подібна дезінформація є частиною кампанії з дискредитації українсько-американських відносин. Крім того, в АП вважають цей факт “персональної атакою” на лідерів двох країн.

Порошенко і Трамп зустрілися 20 червня 2017 року в Білому домі у Вашингтоні.

Після зустрічі український президент повідомив, що США підтримують територіальну цілісність України і виступають за продовження реформ у країні. Порошенко зазначив, що сторони досягли домовленості у сфері військово-технічного та економічного співробітництва.

За словами Трампа, була “дуже-дуже гарна дискусія, і досягнуто значного прогресу”.

 

Залишити відповідь