СОТ відхилила ключові вимоги України за позовом щодо обмеження РФ експорту українського залізничного обладнання

Світова організація торгівлі (СОТ) оприлюднить у понеділок звіт за підсумками суперечки між Україною та РФ щодо залізничного обладнання, в якому ключові вимоги України відхилено, повідомило видання “Європейська правда”.

“Єдине питання, яке Україна може віднести до свого активу: в СОТ назвали неправомірною відмову росіян визнати сертифікати, видані Білоруссю та Казахстаном. Крім цього, експерти стали на наш бік, визнавши деякі процедурні порушення з боку РФ. Водночас експерти СОТ визнали правомірною відмову РФ від сертифікації продукції”, – Зазначає “ЄП” із посиланням на джерела в Кабінеті Міністрів.

Окрім цього, група експертів відмовилася визнати системність порушень із боку РФ, зазначає видання.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України від коментарів відмовилися.

Як повідомлялося, орган з врегулювання суперечок СОТ на вимогу України від 16 грудня 2016 року ухвалив рішення створити групу експертів для розгляду суперечки щодо неправомірних обмежувальних заходів РФ до імпорту вагонів і залізничного устаткування з України. До суперечки приєдналися Японія, США, ЄС, Китай, Індонезія та Сінгапур як треті сторони.

Раніше, з 2014 року, російські сертифікаційні органи без достатніх обґрунтувань почали масово припиняти дії раніше виданих сертифікатів відповідності українських виробників, а також без достатніх на те підстав обмежили видачу нових сертифікатів. Крім того, РФ відмовилася визнавати сертифікати, видані відповідними органами Білорусі та Казахстану, що суперечить нормам відповідних технічних регламентів Митного союзу.

НСН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *