Діаспора в Канаді змінює ставлення до російської мови – посол Шевченко

Українська діаспора в Канаді змінює ставлення до українських реалій, зокрема до того, що частина українців спілкується російською мовою.

Про це заявив в ефірі Радіо Свобода посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Дипломат вважає, що Революція гідності і російська агресія стерли певну межу між найновішою хвилею українських іммігрантів і попередніми хвилями.

«Ця біда – вона всіх спочатку поставила в одні пікети на підтримку Майдану, а потім – об’єднала в одні спільні пікети на підтримку наших військових. Мені здається, що дуже цікавий процес, який відбувається, це зміна ставлення до російської мови. Це завжди було складною темою. Тут, в Україні, українська мова зараз втратила монополію на патріотизм», – сказав він.

Шевченко пояснив, що в українській громаді в Канаді зараз з’являється розуміння, що можна бути російськомовним кримським татарином і російськомовним патріотом України, що можна бути російськомовним донеччанином або харків’янином і бути патріотом.

«Мені здається, що це матиме дуже хороші, правильні, довгострокові здорові наслідки. Я сподіваюся, що це матиме такий ефект», – заявив він.

Українська діаспора в Канаді нараховує понад 1 мільйон 300 тисяч осіб, її представники також входять до канадського уряду й парламенту. Оттава послідовно підтримує Київ на міжнародній арені і в питаннях спротиву російській агресії.

Нагадаємо, канадський депутат від правлячої Ліберальної партії Борис Вжесневський днями заявив, що українська діаспора справила значний вплив на становлення Канади і користується у країні великою повагою.

НСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *