Реформувати митницю потрібно перед виборами, бо це «болючі» зміни — експертка

Актуально, Головне, Економіка, Україна

Виконавча директорка громадської організації «Український центр європейської політики» Любов Вакуленко вважає, що для більшої інтеграції з Євросоюзом Україні потрібно реформувати митницю. Найкращий для цього час — перед виборами, бо це «болючі» зміни.

Про це експертка заявила в ефірі програми «Нині вже» на Громадському, повідомляє НСН.

За словами Вакуленко, Україна зможе сподіватися на більшу інтеграцію з ЄС, якщо уніфікує митний контроль з європейським, зокрема налагодить єдину IT-систему для обміну інформацією.

Вона зазначила, що це дозволить зробити один митний кордон з ЄС для українських підприємств, що часто здійснюють великі експортні операції.

«Вінницький фермер зможе продати свої яблука французькому супермаркету за день-два. Він оформить всі документи в електронному вигляді, надішле їх на митницю, якщо не буде ніяких претензій, він дуже швидко пройде кордон», — пояснила Вакуленко.

Також вона зауважила, що для проведення цих змін треба внести поправки в Митний кодекс та в деякі інші закони України.

Експертка наголосила, що ці зміни треба робити перед виборами, бо це «болючі реформи», а зараз на митниці є багато непрозорих процедур і реформування йде «дуже складно».

Вакуленко також підкреслила, що провести таку реформу неможливо без політичної волі керівництва держави, зокрема президента та прем’єр-міністра.

«Бо є багато груп інтересів, які не зацікавлені в тому, щоби наш митний кордон був прозорим», — резюмувала вона.

НСН

Залишити відповідь