ОБСЄ закликає депутатів переглянути скандальний законопроект про блокування сайтів

Актуально, Головне, Політика, Україна
ОБСЄ закликає депутатів переглянути скандальний законопроект про блокування сайтів
ОБСЄ закликає депутатів переглянути скандальний законопроект про блокування сайтів
фото Facebook Олександра Сенько

ОБСЄ закликала українських парламентаріїв переглянути текст проекту закону №6688 про блокування сайтів без рішення суду, передає «Радіо Свобода».

Ідеться про законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері», який стосується блокування сайтів з метою захисту від російських кібератак.

Представник ОБСЄ з питань свободи засобів інформації Арлем Дезір вважає, що законопроект може поставити під загрозу вільний доступ до інформації в інтернеті.

«Я закликаю законодавців серйозно переглянути текст законопроекту та збалансувати проблеми безпеки з правом громадян на свободу вираження поглядів та вільних ЗМІ», – сказав Дезір.

В ОБСЄ зауважують, що законопроект, серед іншого, надає правоохоронцям додаткові повноваження у сфері блокування доступу до різних видів онлайн інформаційних послуг.

«Хоча я поділяю проблеми нацбезпеки України, проект закону має захищати принципи прозорості й пропорційності та уникати вживання надмірних заходів, що впливають на поширення онлайн-контенту в Україні», – сказав представник ОБСЄ.

За його словами, в законопроекті відсутні положення, що забезпечують ефективний судовий нагляд і належний процес ухвалення рішень про блокування сайтів.

Нагадаємо, 4 липня 2018 року Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони рекомендував народним депутатам ухвалити у першому читанні законопроект №6688, що дозволяє тимчасово блокувати сайти.

Цей законопроект пропонує надати право СБУ забезпечувати за рішенням суду або в інших встановлених законом випадках блокування доступу до певного сайту з використанням технічних засобів, що встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій.

Водночас 5 липня народні депутати відмовилися включити цей законопроект до порядку денного для його розгляду в першому читанні.

НСН

Залишити відповідь