ОБСЄ закликає депутатів переглянути скандальний законопроект про блокування сайтів
ОБСЄ закликає депутатів переглянути скандальний законопроект про блокування сайтів
фото Facebook Олександра Сенько

ОБСЄ закликала українських парламентаріїв переглянути текст проекту закону №6688 про блокування сайтів без рішення суду, передає «Радіо Свобода».

Ідеться про законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері», який стосується блокування сайтів з метою захисту від російських кібератак.

Представник ОБСЄ з питань свободи засобів інформації Арлем Дезір вважає, що законопроект може поставити під загрозу вільний доступ до інформації в інтернеті.

«Я закликаю законодавців серйозно переглянути текст законопроекту та збалансувати проблеми безпеки з правом громадян на свободу вираження поглядів та вільних ЗМІ», – сказав Дезір.

В ОБСЄ зауважують, що законопроект, серед іншого, надає правоохоронцям додаткові повноваження у сфері блокування доступу до різних видів онлайн інформаційних послуг.

«Хоча я поділяю проблеми нацбезпеки України, проект закону має захищати принципи прозорості й пропорційності та уникати вживання надмірних заходів, що впливають на поширення онлайн-контенту в Україні», – сказав представник ОБСЄ.

За його словами, в законопроекті відсутні положення, що забезпечують ефективний судовий нагляд і належний процес ухвалення рішень про блокування сайтів.

Нагадаємо, 4 липня 2018 року Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони рекомендував народним депутатам ухвалити у першому читанні законопроект №6688, що дозволяє тимчасово блокувати сайти.

Цей законопроект пропонує надати право СБУ забезпечувати за рішенням суду або в інших встановлених законом випадках блокування доступу до певного сайту з використанням технічних засобів, що встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій.

Водночас 5 липня народні депутати відмовилися включити цей законопроект до порядку денного для його розгляду в першому читанні.

НСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *