Відставка Данилюка – питання днів. Призначивши “наступником” чергового “космонавта”, можна незабаром пошкодувати і про попередника

Актуально, Економіка, Персоналії, Події, Політика, Україна
Відставка Данилюка – питання днів. Призначивши “наступником” чергового “космонавта”, можна незабаром пошкодувати і про попередника

Драйвер на рифах.

“Відставка Олександра Данилюка – питання днів. Ефективним чи тільки ефектним був 16-й міністр фінансів, покаже час. Призначивши “наступником” якого-небудь чергового “космонавта”, можна незабаром пошкодувати і про попередника,”- таку оцінку ситуації з ймовірною відставкою Міністра фінансів за ініціативою Прем’єр міністра України, дав Анатолій Макаренко, екс голова Державної митної служби України 2009-2010, 2014-2015 років.

“Для мене ж цей глава Мінфіну запам’ятається, насамперед, як посадовець, який не зробив нічого для відновлення системи митного контролю та митного оформлення. “А до чого тут він?” – запитає читач. А до того, що керуючи ДФС, його відомство, зокрема, мало опікуватися і митницею.

За всього пафосу “драйву реформ” у митному напрямі є тільки один відносно відчутний результат – “Єдине вікно”. Але й той приречений зійти нанівець без законодавчого закріплення мінфінівських ініціатив.

В іншому ж “драйв реформ” на митниці був і залишається соусом популізму і дилетантства. Керівник Мінфіну так і не зрозумів очевидних речей. Не виділивши митної справи в окрему вертикаль, нехай навіть і в межах нікчемної ДФС, жодних системних змін на митниці не провести. Не піклуючись про соціальний статус митника (форменого одягу не видають вісім років, зарплата молодого співробітника 2,5 тис. грн тощо), годі й говорити про професійну мотивацію та боротьбу з корупцією. Не перемігши засилля “смотрящих” і “контролерів” у зонах митного контролю, ні про яку боротьбу з контрабандою на користь бюджету не може бути й мови.

Але, на жаль, говорили багато, надуваючи порожнім повітрям надій вітрила “реформи митниці”. Зробити не змогли. Не збулося, не склалося. На виході – “кватирка” замість “вікна” й очікування чергового “драйвера”. Утрачений час, нульовий результат”, – зазначив виданню “Гордон” Анатолій Макаренко.

Незалежна Служба Новин

Залишити відповідь