Викрутилась: чому Гонтареву не притягнуть до відповідальності

Персоналії, Події, Україна
Колишня голова Нацбанку Валерія Гонтарева наробила помилок в електронній декларації. Фото: УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило низку порушень під час повної перевірки декларації екс-голови Нацбанку Валерії Гонтаревої за 2016 рік.

Про це повідомили у відомстві на запит “Українська правда”.

У декларації Гонтарева не вказала реєстраційні та кадастрові номери частини задекларованих об’єктів нерухомості. Інформація про товариство, в якому син має корпоративні права не була продубльована у розділі, що стосується бенефіціарної власності. Також екс-голова Нацбанку не вказала частину дивідендів, процентів та додаткового блага, зокрема і членів сім’ї.

“Загалом недостовірні відомості у декларації становлять 57 398 гривень“, – йдеться у відповіді.

У НАЗК пояснили: Гонтареву до відповідальності не притягуватимуть, бо відсутні підстави.

“Враховуючи, що адміністративна відповідальність за декларування недостовірних відомостей настає, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, який на день подання посадовцем декларації становив 1600 гривень, підстави для притягнення суб’єкта декларування до адміністративної чи кримінальної відповідальності відсутні”, – підсумували в агенстві.

Валерія Гонтарева очолювала Нацбанк майже 4 роки – з червня 2014-го до березня 2018 року. На момент її призначення курс гривні щодо долара був 11,84.

Зараз Нацбанком керує її колишній перший заступник Яків Смолій.

Незалежна Служба Новин

Залишити відповідь