РАДА СХВАЛИЛА ЗМІНИ У ТРАНСПЛАНТАЦІЇ ОРГАНІВ. ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ

За відповідне рішення проголосували 255 депутатів. 

Верховна Рада України у четвер, 17 травня, ухвалила законопроект, який регулюватиме питання щодо трансплантації людських органів та інших анатомічних матеріалів для збереження життя інших людей.

За відповідне рішення проголосувало 255 депутатів, 2 висловилися проти, ще 12 утрималися.

“Дія цього Закону поширюється на трансплантацію анатомічних матеріалів людині, здійснення діяльності, пов’язаної з трансплантацією, отримання анатомічних матеріалів людини для виготовлення біоімплантатів, визначення умов застосування ксеноімплантатів”, – повідомляє прес-служба українського парламенту.

Зазначається, що дія Закону не поширюватиметься на:

– донорство крові та її компонентів і діяльність, пов’язану з їхнім використанням;
– трансплантацію статевих залоз, репродуктивних клітин та живих ембріонів;
– аутотрансплантацію;
імплантацію;
–  вилучення анатомічних матеріалів для діагностичних та наукових досліджень;
– діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим     центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері   охорони здоров’я;
– виготовлення біоімплантатів та ксеноімплантатів.

Законом також удосконалено юридичну процедуру отримання “чітко висловленої згоди” (“презумпція незгоди”) щодо посмертного донорства з боку особи (чи її законного представника) та порядок її відкликання”.

Доцільність ухвалення Закону була зумовлена високою смертністю осіб, які могли б вижити за умов трансплантації органів від померлих донорів.

Також документ має на меті законодавчо врегулювати права донора та реципієнта згідно з європейськими стандартами та запобігти нелегальній трансплантації шляхом встановлення більш суворого покарання.

Незалежна Служба Новин 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *