Незаконна зброя та наркотики з Донбасу / Фото із відкритих джерел

Давайте будемо чесними: їх затримали через тупість плану та задум фактично провести масштабну військову операцію по захопленню влади. Однак, якби заколотники хотіли б провести терористичну акцію меншого калібру, здобути зброю та вибухівку для цього на окупованій території та вивезти її до Києва їм вдалося б без проблем.

Звісно, контрабанда через лінію зіткнення проводиться у величезних масштабах, але левову частку із забороненого як окупантами (ту ж саму ковбасу) та зброю (маленькими партіями, без мінометів, звісно) чи наркотики провозять звичайні водії.

Подивіться уважніше на оголошення у Києві, Дніпрі, Запоріжжі та інших великих містах України. Гляньте на автовокзали звільнених міст Донбасу – крізь безліч номерів телефонів перевізників, які обіцяють клієнтам перетнути умовний кордон між ОРДіЛО та Україною без якихось черг та проблем.

І, знаєте, у пасажирів такого транспорту дійсно не виникає траблів. Вони просто платять по 400-500 гривень водію, а далі – здають йому паспорти на блокпостах терористів та українських КПВВ. Звісно, ви можете сказати, що за законом лінію зіткнення потрібно пересікати пішки або на легковому транспорті. Але ж то лише правило, написане на папері. Насправді все діє зовсім не так. Принаймні, для деяких людей. Фірми дають на лапи бійцям ДПСУ та ЗСУ чи то їхньому командуванню, а також відстьогують відсоток окупантам за можливість надання послуг для українців по безперешкодному переміщенню лінією зіткнення. Для, так би мовити, комфорту громадян. Але ж, по-перше, пасажир маршрутки, у чий паспорт навіть не заглядають українські захисники (приблизний час проходження через КПВВ для таких пасажирів складає 10 хвилин на мікроавтобус), може перевозити дещо заборонене. По-друге, водії залюбки приймають замовлення по доставці бандеролей, не цікавлячись їх вмістом, оскільки знають, що обшукувати їх не будуть, а якщо незабаром якась перевірка, то краще навіть гадки не мати, що везеш.

Саме так на вільну територію України з окупованої перевозять більшість наркотиків та зброї, вибухівки та боєприпасів, що нескінченно йдуть з “ДНР” та “ЛНР”. Так до вільних міст катаються терористи, щоб отримувати закордонні паспорти, продовжувати собі виплати як внутрішнім переселенцям, або просто щоб втекти з лав військ Путіна та оселитися десь у містах, де нема “русского мира”. Суцільний треш, але ж скільки було новин щодо бойовиків, яких затримали у Запоріжжі, Кураховому, Слов’янську, тощо. І це були люди, що втекли з “ДНР” та принаймні кілька місяців жили досить звично – повернулись до своїх осель або зняли житло, влаштувались на роботу, завели романи.

І, знаєте, хотілося б вірити, що із початком Операції об’єднаних сил все зміниться, однак поки що КПВВ, говорячи штабною мовою, працюють у штатному режимі. Тобто майже всі питання можна вирішити на місці. Звісно, якщо казати, хлопцям, що везеш зброю, яку попросили передати, вони упакують у кайданки, але варто лише заплатити людям, в яких бізнес вже налагоджений, і можна везти будь-що, маючи майже стовідсоткову впевненість, що ніяких обшуків ніхто не проводитиме.

І цю лафу для всіх треба припиняти, адже звичайним людям простіше, коли їх возять без черг та кількагодинних зупинок із перевірками, легше так працювати й хлопцям із погонами, однак на нашу вільну територію звідти пруть всіляку гидоту, якої б краще на Донбасі взагалі б не було.

Канал 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *