Макаренко: Для мене Насіров – людина, яка фіналізувала знищення української митниці

Макаренко: Зараз у нас псевдоконкурси, нікчемні кадрові рішення – за рідкісними винятками
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Екс-голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко в авторській програмі засновника видання “ГОРДОН” Дмитра Гордона на каналі “112 Україна” заявив, що після звільнення екс-президента Віктора Януковича корупція в Україні стала масовою, цинічною і безпросвітною, а колишній голова Державної фіскальної служби (ДФС) України Роман Насіров знищив митницю.

“Для мене Роман Михайлович Насіров – людина, яка фіналізувала знищення української митниці”, – розповів він.

На думку екс-глави митниці, у нинішній Україні використовують неправильний принцип призначення людей на вищі посади.

“Зараз у нас псевдоконкурси, підкилимні домовленості, нікчемні кадрові рішення – за рідкісними винятками. Треба повернути компетентних людей, переглянути закон про псевдолюстрацію і вести нормальну кадрову політику. Номенклатуру роками вирощують, а не беруть із повітря фейкових реформаторів. Це дуже серйозна тема, і сьогодні, я вважаю, ми повністю втратили кадровий потенціал зростання”, – зазначив Макаренко.

Макаренко: Коли ми обнялися з Тимошенко після її тюрми, вона пахла так само, як я після своєї. Прілий запах безнадії. Читайте повну версію інтерв’ю

Національне антикорупційне бюро України підозрює Насірова у зловживанні владою і службовим становищем, що спричинило збитки на суму майже 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника ДФС він ухвалював рішення в інтересах позафракційного депутата-втікача Олександра Онищенка, щодо якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом.

3 березня 2017 року Кабмін розпорядився усунути Насірова від виконання обов’язків голови ДФС.

7 грудня суд почав розглядати його справу.

18 січня стало відомо, що Мінфін передав до Кабміну подання про відставку Насірова.

Насіров повідомив, що подав заяву в Генеральну прокуратуру про зловживання владою міністром фінансів Олександром Данилюком, оскільки, за його словами, подання про його звільнення з посади голови ДФС, передане Мінфіном, є порушенням законодавства України.

31 січня 2018 року Кабмін звільнив Насірова. Екс-посадовець оскаржує своє звільнення в Окружному адміністративному суді Києва.

Незалежна Служба Новин за матеріалами видання “ГОРДОН” від 04.05.2018

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *