Вчені Гарвардського університету (США) довели, що корисна їжа, регулярні вправи, підтримання здорового ваги, відмова від куріння і помірне вживання алкоголю в сукупності збільшують очікувану тривалість життя більше ніж на десять років.

Про це повідомляє ukrhealth.

Фахівці проаналізували дані кількох багаторічних досліджень, в яких брали участь від 44 тис. до 78 тисяч осіб. Було оцінено вплив на тривалість життя факторів здорового способу життя, в тому числі півгодинних фізичних навантажень та індексу маси тіла, рівного 18,5-24,9 кг на квадратний метр. Виявилося, що в гіршому випадку для людей у віці 50 років очікуваний час життя становить 29 років для жінок і 25,5 років для чоловіків.

Проте якщо людина веде здоровий спосіб життя, то тривалість життя в середньому досягає 87,6-93,1 року. При цьому роль відіграють усі п’ять враховуються факторів: правильне харчування, фізична активність, вага тіла, помірне вживання спиртних напоїв і відмова від куріння. Випробовувані цієї групи добровольців на 74 відсотка рідше вмирали в період дослідження, ніж ті, хто взагалі не дотримувався корисних звичок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *