Влада Сполучених Штатів вимагає від країн Євросоюзу і Канади погодитися на квоти на експорт металів в США.

Про це повідомляє канал “112 Україна” з посиланням на Bloomberg.

“Ми просимо всіх погодитися якщо не на тарифи, то на квоти”, — сказав міністр торгівлі США Уілбур Росс.

Він також додав, що вони повинні прийняти рішення з даного питання до 1 травня.

Євросоюз поки не визначився з остаточним рішенням. “Торгова війна – це гра з втратами для кожного”, – наводить агентство слова міністра фінансів Бельгії Йохана Ван Овервелдта, який закликав своїх колег по ЄС зберігати спокій і знайти рішення, яке дозволить уникнути втрат для всіх.

Агентство відзначає, що Європа опинилася перед важким вибором: або погодитися на порушують правила Всесвітньої торгової організації (СОТ) квоти США, або потрапити під обмежувальні мита, що суперечать як правилами СОТ, так і правилами самого ЄС.

Розмір квоти на європейські товари в США, зокрема сталь і алюміній, становитиме 90 відсотків поставок Європи в США за останні два роки. А мита становитимуть 25 відсотків на сталь і 10 відсотків на алюміній. Причому подібний “вибір” надано всім американським союзникам, крім Південної Кореї, яка встигла укласти нову угоду про вільну торгівлю з США і буде врятована від усіх протекціоністських заходів.

Президент США Дональд Трамп підписав указ про введення імпортних мит на сталь і алюміній в розмірі 25 і 10 відсотків відповідно, однак ряд країн, включаючи європейські держави і Канаду, отримали відстрочку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *