В Україні відзначають 100-річчя Військово-морського флоту

100 років тому весь Чорноморський флот був проголошений флотом УНР, на кораблях урочисто підняли українські прапори

У неділю, 29 квітня, в Україні відзначають сторіччя з дня заснування Військово-морського флоту.

У зв’язку з анексією Севастополя, заходи пройдуть в Києві на площі Лесі Українки та на Майдані Незалежності. В Одесі на борту флагмана Військово-морських сил України – військового корабля Гетьман Сагайдачний – також пройде урочиста церемонія спеціального гасіння поштової марки.

Президент Петро Порошенко опублікував привітання з річницею на своїй сторінці в Facebook.

“29 квітня 1918 року над переважною більшістю кораблів Чорноморського флоту в Севастополі було піднято синьо-жовтий прапор. Проголошення створення військово-морських сил України остаточно зафіксувало перемогу українського руху на Чорноморському флоті, а дії української армії привели до падіння більшовицького режиму в Криму”, – написав президент Петро Порошенко.

Український інститут національної пам’яті напередодні опублікував відео, присвячене пам’ятній даті.

“29 квітня 1918 року відбулася важлива історична подія в історії українського флоту. Спираючись на рішення делегатів корабельних команд і настрої українських моряків і офіцерів, весь Чорноморський флот був проголошений флотом УНР і видано наказ урочисто підняти українські прапори. Це рішення підтримала і виконала абсолютна більшість кораблів Чорноморського флоту”, – сказано в описі до відео.

Раніше повідомлялося, що Укрпошта випустила марку, присвячену 100-річчю підняття українського прапора Чорноморським флотом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *