Кабмін змінив правила оформлення житлових субсидій

Уряд вніс суттєві зміни до програми надання субсидій

Кабінет міністрів України прийняв рішення про внесення змін до програми надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг з метою запобігання випадкам зловживань та призначення державної допомоги людям, які приховують свої доходи. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабінету міністрів України.

Зокрема, як повідомляється, оскільки верифікація людей, які отримують субсидію виявила низку системних проблем, що тепер система субсидій буде соціально справедливою. Тепер, як обіцяють в уряді, державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує.

Фактично тепер, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не будуть призначати.

Також, відтепер необхідно буде вказувати в деклараціях доходи від оренди майна, зокрема, від здавання в оренду квартири.

Крім того, з 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а будинку – 200, крім дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей.

Нові правила вводяться і для безробітних, їм тепер необхідно буде стати на облік у центр зайнятості, інакше людям працездатного віку, які претендують на субсидію, органи соцзахисту автоматом будуть вважати дохід в три прожиткових мінімуми – 5 тис. 286 грн.

Зміниться також і тарифікація на газове опалення з 1 травня соціальна норма буде наближена до реальних обсягів споживання – 4,5 кубометрів на 1 квадратний метр площі, електроопалення – 30 кіловат на годину на квадратний метр площі.

У свою чергу змінені умови оформлення субсидії для внутрішньо переміщених осіб, відтепер вони зможуть оформити субсидії без укладення договорів на оренду житла – на підставі заяви та декларації, також була спрощена процедура отримання субсидій жителями об’єднаних територіальних громад.

Bloginside

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *