Правила кредитування МВФ зміняться через боротьбу з корупцією

Урядам пропонуватимуть на добровільних засадах пройти перевірку на уразливості

Після  початку масштабного перегляду політики МВФ, у Міжнародному валютному фонді вирішили також поміняти основні принципи боротьби з корупцією. Такої угоди досягли за підсумками зустрічі глав Мінфінів і Центробанків країн, що входять до складу МВФ, передає “Деловая столица“.

Оцінка корупційних ризиків враховуватиметься при кредитуванні країн. Урядам пропонуватимуть на добровільних засадах перевіритись на уразливість їхніх систем управління.

“Ці зміни передбачають систематичнішу, дієвішу і неупередженішу взаємодію з державами-членами”, – йдеться в заяві.

У МВФ додають, що для того, щоб вирішити проблему сприяння корупційної практики з боку приватних суб’єктів, державам-членам пропонуватимуть добровільно погоджуватися на оцінку своїх нормативно-правових та інституційних засад в рамках нагляду. Перевірка дасть можливість Фонду переконатися, що країни переслідують підкуп іноземних посадових осіб і мають у своєму розпорядженні механізмами для припинення відмивання та приховування “брудних” грошей.

Нагадаємо, МВФ очікує, що зростання світової економіки в 2018 році становитиме 3,7%. Серед ризиків у Фонді зазначають відмову від жорсткого регулювання фінансової сфери, яка опрацьовується Мінфіном США і була введена у відповідь на кризу 2008-2009 років.

Bloginside

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *