Минулого року міністр фінансів Олександр Данилюк придбав у Лондоні квартиру за 766 тис. фунтів стерлінгів. Це 28,8 млн грн.

“Цієї квартири в декларації чиновника немає. Грошей на таку покупку – теж. Данилюку пряма дорога до кримінальної справи про незаконне збагачення. Назаре Холодницький, приймайте фігуранта”, – написав у Facebook журналіст Олександр Дубинський, повідомляє Gazeta.ua.

Олександрові Данилюку загрожує покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.

За словами журналіста, факт цього порушення є підставою для перевірки НАЗК і розслідування НАБУ про можливе незаконне збагачення міністра.

“На грудень 2017 року дружина міністра Ольга Данилюк була зареєстрована за невідомою раніше адресою в Лондоні: 100 Greencroft Gardens, flat 2 London NW6 3PH. Ця квартира має дві спальні, дві ванні кімнати і цокольний поверх із приватним садом у чотириповерховому будинку. 2001-го квартира подорожчала на 550 тисяч фунтів стерлінгів. Її ціна становить 766 тисяч фунтів стрелінгів”, – каже Дубинський.

У списку мешканців будинку 2017 року значився і Олександр Данилюк. Однак цього міністр не вказав у декларації. Єдине, що згадав, це факт отримання доходу від відчуження нерухомого майна. Іншої інформації про придбання нового житла в документі не надав.

Крім того, у договорі з продажу акцій Данилюком резиденту Великої Британії 29 жовтня 2010-го зафіксована ще одна адреса проживання міністра фінансів у Лондоні – 26 Noblefield heights, NO 2NX London, United Kingdom. Вона також підлягає перевірці, оскільки не відображена в декларації українського міністра.

У лютому 2018-го у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про визнання роботи Мінфіну незадовільною і про звільнення від займаної посади його голови Олександра Данилюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *