Польсько-українські відносини є складними, відтак США докладають зусиль, аби вони покращилися.

Про це під час III Українсько-польського стратегічного форуму, що відбувається в Дубецькому замку поблизу Перемишля, заявив консул США у Кракові Томас Зіа, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Польсько-українські відносини є дуже складними… Думаю, що Україні потрібна Польща, а Польщі – Україна. Увесь світ хоче, аби відносини між цими країнами були хорошими, адже нинішня ситуація в регіоні є досить небезпечною не лише для Польщі, а й усього регіону. Ми (США) дуже стараємося підтримувати процес покращення відносин між Польщею та Україною”, – наголосив Зіа.

Він підкреслив, що Вашингтон є активним гравцем у Східній Європі. Консул нагадав, що США ввели санкції проти Росії за її агресію щодо України, надають гуманітарну допомогу Києву, важливою для регіону є також активність Вашингтона в рамках НАТО. У цьому контексті він зауважив, що 5 тис. американських військовослужбовців, які дислокуються в Польщі, є “символом підтримки” Вашингтоном Східної Європи.

Зіа висловив упевненість, що допомога США, а також і дії Польщі у цій частині Європи, сприятимуть тому, що Україна ставатиме “сильною частиною Європи”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *