Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко впевнена, що в питанні вирішення військового конфлікту на Сході України, політичне керівництво країни має на найвищому світовому рівні порушити питання про проведення переговорів в Будапештському форматі, адже Україна отримала гарантії від країн, які підписали Будапештський меморандум, про захист державних кордонів і суверенітету.

Про це вона заявила напередодні ввечері в ефірі програми «Підсумки тижня» з Валерій Калниш на радіо «Новий час» (колишнє радіо Ера-FM).

«Я вважаю, якщо президент України хотів би завершити війну, то на найвищий світовий рівень слід піднімати питання про виконання Будапештського меморандуму, і почати в цьому форматі переговори на рівні перших осіб, а не ватажків так званих ЛНР / ДНР. І нам потрібно поставити перед світом питання про те, чи виконуються міжнародні гарантії, або світовий порядок не виконує тієї функції і цілі, заради чого він був створений », – сказала Тимошенко.

Вона зазначила, що Україна свого часу отримала гарантії щодо захисту державних кордонів і суверенітету відповідно до умов Будапештського меморандуму, але нинішнє політичне керівництво не вимагає у світової спільноти виконання умов такого договору.

«Зверніть увагу – ні президент України, ні інші посадові особи не підняли на глобальному рівні питання початку переговорів в Будапештському форматі на рівні президентів, прем’єр-міністрів і канцлерів, які давали нам гарантію, адже ми здали ядерну зброю, і нам гарантували забезпечення цілісності кордонів і світ », – обурено зауважила глава парламентської фракції.

«Тому необхідно мати серйозну, важливу і аргументовану позицію України в західному світі», – додала вона.

Лідер «Батьківщини» також зазначила, що міжнародне співтовариство повинне застосувати в повному обсязі всі засоби тиску, щоб вплинути на країну-агресора Російську Федерацію.

«Ми повинні працювати для того, щоб тиск на країну-агресора було посилено до такої міри, коли згідно з Будапештським формату переговорів Російська Федерація не зможе ні відступити, ні не прийняти умов», – підкреслила Тимошенко.

«Я також дякую всім – і США, і більшість країн Європейського Союзу, які підтримують Україну у важкий момент, і спасибі за санкції і надану допомогу», – додала вона.

Тимошенко також обурилася тим фактом, що нинішнє політичне керівництво країни не зацікавлене в закінченні війни на Сході України, адже має з цього певні політичні та економічні дивіденди.

«Підмінити сильні і результативні переговори про мир зароблянням грошей на війні можуть тільки ті люди, які не служать Україні, не люблять Україну і користуються будь-якою можливістю заробити чорне стан», – зазначила вона.

Лідер «Батьківщини» впевнена, що нова влада в Україні, яка буде дбати про інтереси українського суспільства, висуне ініціативу для проведення переговорів на рівні світових лідерів щодо військового конфлікту на Донбасі саме в Будапештському форматі.

Зазначимо, що радіоведучий Калниш (раніше він був журналістом українського «Коммерсанта») наполегливо намагався в програмі приклеїти до Тимошенко ярлик «популістки» і звинуватити її в деяких корупційних діяннях в минулому.

На що Юлія Володимирівна запропонувала йому привести якісь конкретні приклади її популізму та корупції. А потім ефектно довела несправедливість натяків журналіста.

Зокрема, говорячи про можливу причетність Тимошенко до корупції, Калниш знову згадав про газовий договір від 19 січня 2009 року між Україною і Росією. Мовляв, дехто вважає, що при укладенні цього договору могла бути корупція.

На що екс-прем’єр-міністр нагадала, як режим Януковича «посадив» її до в’язниці за цей договір. Однак незважаючи на всі старання колишнього режиму знайти в її діях на посаді уряду хоч найменшу корупцію, їм цього зробити не вдалося.

Чи не є даних факт найбільш переконливим доказом? – логічно запитала Тимошенко у Калниша. На що журналіст відповів, що співрозмовниця «поклала його на лопатки» …

Також лідер «Батьківщини» прокоментувала на прохання ведучого вчорашню інформацію від СБУ про можливу широкомасштабної війни на сході України в кінці поточного року.

Тимошенко дала знати, що подібні заяви можуть бути свідомою дезінформацією. Оскільки, за словами Тимошенко, режим Порошенко, розуміючи, що йому не вдасться зберегти владу на наступних виборах, може піти на введення воєнного стану в Україні, щоб не проводити ці вибори взагалі …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *