16 мільярдів доларів маємо віддати протягом двох років

Державний борг України становив $76,3 млрд, тобто 2,1 трлн грн, на червень цього року. Це найбільша сума, яку були винні. До Революції гідності та війни борг був $73 млрд — 2 трлн грн.

60% боргу — зовнішні запозичення від іноземних кредиторів. Тобто $47,2 млрд — 1,3 трлн грн. Ця сума в 2,6 разу перевищує теперішні валютні запаси країни.

— Частина нашого боргу — в гривнях. Інша — в іноземній валюті, — говорить економістБорис Кушнірук, 52 роки. — Першу можна погасити, додрукувавши гроші. З доларами так не вийде. Це спричинить ще більше знецінення національної валюти.

Наш борг сягає близько 70 відсотків від внутрішнього валового продукту. На перший погляд це страшно. Проте в Італії — 120 відсотків, а в Японії — 200. Однак ми маємо віддати з боргом значно більший відсоток. Для прикладу, в Японії — один, у нас — 10. Умови кредитування і відсоткові зобов’язання встановлює кредитор. Для нас вони високі, бо ми не є стабільною державою в очах міжнародних органів. Недавно в Україні була революція, зараз триває війна.

16 мільярдів доларів маємо віддати протягом наступних двох років. Це буде реально зробити, якщо отримаємо транш від Світового банку та інших західних партнерів. Однак задарма гроші не дадуть. Ми маємо виконати низку вимог. Серед них — антикорупційне законодавство, реформи у сфері енергетики. Наша влада вимушена це зробити. Інакше нам буде нічим розраховуватися.

Spread the love

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *