Шовковий шлях: чому Україна не змогла створити альтернативу Росії

У 2016 році Україна планувала налагодити залізничний маршрут із Китаю в Європу в обхід Росії, проте в підсумку проект виявився провальним.

ІДЕЯНа початку 2016 року Росія заборонила перевозити українські товари через свою територію. У відповідь на обмеження 16 січня Україна запустила експериментальний вантажний потяг до Китаю за маршрутом «Великого шовкового шляху» в обхід Росії, який пролягає через територію Грузії, Азербайджану та Казахстану.

Передбачалося, що вагони з України в рамках Транскаспійського маршруту опиняться на кордоні Китаю через одинадцять діб, однак фактично це сталося через 15 діб. Поїзд застряг на кордоні з Китаєм і довго не міг повернутися через відсутність охочих скористатися його послугами. Тільки 7 квітня він був відправлений порожнім зі станції Достик і прибув до Чорноморська 19 квітня.

В «Укрзалізниці» заявили, що вивчають потенційний вантажопотік, розглядається варіант курсування поїзда на регулярній основі. З того часу реалізацію проекту припинено. 

СИТУАЦІЯЧерез два роки в «Укрзалізниці» заявили, що офіційно проект не закрито. При цьому підприємство не надало жодних даних про початок роботи проекту на регулярній основі.

Експерт у галузі транспорту Олександр Кава вважає, що Росія більш цікава бізнесменам для транспортування вантажу з Китаю.

«Перспектив немає. Навіть після здешевлення маршруту відправники надають перевагу варіанту через Росію, оскільки так вантаж весь час рухається залізницею. Вони збільшили швидкість перевезень, а Транскаспійський маршрут із двома поромними переправами програв конкурентну боротьбу», – заявив Кава «Економічній правді».

Екс-заступник міністра інфраструктури вбачає причини у відсутності грамотної маркетингової стратегії.

«Проблема була в тому, як грамотно «продати» цей маршрут. В «Укрзалізниці» слабка маркетингова політика, тому вони не можуть нормально продавати, хоча такий потяг користується попитом. Пошук вантажу в обидва боки – основна проблема. Чим більше він заповнений, тим дешевшим він буде», – зазначив колишній топ-чиновник.

За матеріалами: Економічна правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *