Україна чекає від США визнання Голодомору на рівні комітету Конгресу

Президент України Петро Порошенко високо оцінив зусилля української громади у питанні визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу, повідомили в АПУ.

“Ми маємо говорити правду. Правду про Голодомор. Бо страшний відбиток залишили в українській душі жахливі події 1932-1933 років. Він, Голодомор став синонімом небаченої людської трагедії”, – сказав Президент Петро Порошенко під час зустрічі з лідерами української громади в США.

Президент також наголосив, що Україна не зупиниться і “зараз ми чекаємо на рівні комітету Конгресу рішення Конгресу США про визнання Голодомору геноцидом”.

Глава держави також особливо подякував Українському конгресовому комітету Америки за ті кроки, які були зроблені у цьому питанні.

Нагадаємо: 28 червня американський штат Огайо визнав Голодомор 1932-33-х років геноцидом українського народу. Раніше 25 травня геноцид проти українців визнали у штаті Міссурі. Цього ж року приєднався до всіх інших штат Канзас, Вашингтон, Вісконсин, Іллінойс, Массачусетс, Мічиган, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Орегон та Пенсильванія. Тож наразі Голодомор визнали у 12-ти Сполучених Штатах.

Окрім цього, у лютому 2018-го Президент України Петро Порошенко закликав парламент Австрії визнати Голодомор 1923-1933 років геноцидом українського народу.