Україна вперше за три роки збільшила експорт кавунів

Українські виробники закривають сезон кавунів. За попередніми підсумками стало відомо, що вперше за останні три сезони експорт кавунів показав позитивну динаміку. Як повідомляють аналітики “Інфо-Шувар“, з липня по вересень 2018 року Україна експортувала понад 19 тисяч тонн кавунів. Це на 4% більше, ніж за весь минулий сезон.

Але і це не остаточні результати – повністю експорт українських кавунів завершується в жовтні, тобто, загальний підсумок поточного сезону буде ще кращим по відношенню до останніх років.

.

watermelon

“В Україні в останні роки інтенсивно розвивається виробництво раннього кавуна, наш клімат на півдні цілком сприяє цьому. Але продавати ранній кавун в Україні нелегко. У цей період на внутрішньому ринку багато ягід, крім того, українці досі вважають, що ранній кавун “напханий хімією”, тобто небезпечний до вживання. Тому українські виробники роблять ставку на експорт”, – розповідає експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Спеціалістка також зазначає, що найбільший за останні три сезони обсяг експорту кавуна був зафіксований в серпні, хоча цей місяць був досить складним для виробників кавуна.

“Тоді в Україні почалися дощі, які заважали збирати урожай, зменшення пропозиції призвело до зростання цін. Але експорту це не завадило”, – підкреслює Гетьман.

watermelon1