Стало відомо, на скільки влада підвищить ціну на газ

Газ для населення в Україні вже найближчим часом може подорожчати у зв’язку з вимогами МВФ, які міжнародний фонд поставив перед української владою перед наданням чергового траншу допомоги.

Про це повідомляє “Хвиля”.

Наразі вже відомо, що зростання ціни на газ буде відбуватися в два етапи, і вже до весни наступного року вона досягне ринкового показника 13-14 тис. грн за тисячу кубометрів.

У свою чергу експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук розповів, що подібні зміни ціни на газ відразу ж відіб’ються на кількості отримувачів субсидії та як наслідок до додаткових виплат з державного бюджету.

Крім того він розповів про календарні рамки можливого збільшення відпускної ціни на газ. Так, за словами Корольчука перший етап підвищення наступить вже у жовтні-листопаді, а другий припаде на квітень 2019 року.

Експерт також зазначив, що в підвищення тарифів після опалювального сезону, в квітні-травні 2019 року, буде “політично дуже складним”, оскільки рішення ухвалюватимуть після президентських виборів.

Зазначимо, що сьогодні ціна газу для населення з урахуванням податку на додану вартість і зборів, що включають транспортування, становить 6,9 тис. грн за тисячу кубометрів.

Разом з тим варто відзначити, що обігрів своїх будинків цієї зими влетить українцям у копієчку. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) має оприлюднити розраховані середньозважені тарифи на тепло, вироблені з використанням газу для потреб населення та бюджетних установ.

Згідно зі статтею 20 Закону “Про теплопостачання” оприлюднити повинні і тарифи на транспортування та постачання теплової енергії.

Вже з огляду на ці розрахунки, органи місцевого самоврядування можуть встановлювати підприємствам тарифи на теплову енергію з відновлюваних джерел на рівні 90 % від оприлюднених середньозважених тарифів.