Сполучені Штати відреагували на слова глави КС про те, що “у США теж немає” статті про незаконне збагачення

Прес-аташе посольства США в Україні Рей Кастілло заявив, що Сполучені Штати мають юридичні інструменти для боротьби з корупцією та незаконним збагаченням, передає Українська правда.

“США ратифікували конвенцію ООН проти корупції 30 жовтня 2006 року. І ми рішуче підтримуємо цілі конвенції та інструментарій, які вона надає”, – сказав він. 

За словами Кастілло, США визнають незаконне збагачення. 

“Ми використовуємо свідчення про незаконне збагачення як докази у наших кримінальних справах. І ми використовуємо незаконне збагачення як підставу для зняття корумпованих офіційних осіб з їхніх посад. Уряд США на усіх рівнях використовує цілу низку статутних документів, щоб боротися з корупцією і руйнівною атмосферою, яку вона породжує, – сказав Кастілло.

Раніше, глава Конституційного суду заявив, що США також відмовилися криміналізувати незаконне збагачення.

Нагадаємо, Конституційний суд України прийняв рішення про визнання неконституційною статті 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав очікуваним рішення КС. За словами генпрокурора, жодного підозрюваного не притягли до відповідальності за незаконне збагачення.

У свою чергу в НАБУ відзначили, що змушені закрити справи про незаконне збагачення після скасування відповідної статті Кримінального кодексу.

Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради новий законопроект про відповідальність за незаконне збагачення. Незважаючи на це, відновити закриті розслідування неможливо. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *