Смешко: Якщо в Україні станеться третій Майдан, то РФ виграє війну (Відео)

Керівництво Росії намагається дестабілізувати ситуацію всередині України, сказав кандидат у Президенти України Ігор Смешко.

У вересні 2016 року нинішній кандидат у Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко під час виступу на засіданні Академії політичних наук висловив свою думку щодо розвитку подій у разі, якщо в Україні трапиться третій Майдан:

– Ситуація на Донбасі загрозлива, але відповідь з боку України може бути тільки одна. У військовому плані нам відвоювати окуповані території не вдасться. Втрати, потенціал – незрівнянні. Але ми можемо побудувати дійсно демократичну державу з верховенством права. Яка буде економічно розвинена, з європейським рівнем життя. Це буде “ефект Берлінської стіни”, багато людей будуть хотіти перелізти сюди з того боку. І тут все залежить виключно від політичної культури нашого суспільства.

Саме політична культура повинна давати нам можливість обирати, не популістів, а нові політичні обличчя. При чому, нові політичні обличчя – це не фізичний вік. Подивіться зараз на наш Комітет з питань оборони безпеки. Назвіть там кадрових офіцерів чи генералів, які могли б викликати міністра оборони і запитати: який компонент у нас повинен бути сухопутних військ, військово-повітряних сил, військово-морського флоту, яке озброєння?

Це повинні робити професійні люди. Як людина без необхідної освіти і досвіду може контролювати виконавчу гілку влади по укріплення нашої оборони? На Заході до професійних кадрів відносяться, як до національного надбання. Крім того, повинен бути розподіл: що роблять професіонали, а що – політичні призначенці. І це треба пояснювати, наш народ, на жаль, цього не знає.

У Росії є дві підготовлені стратегії: одна військова, а інша – вибух всередині України. Це дискредитація вищих органів нашої держаної влади. Доведення до суспільства шляхом інформаційної війни, що ці еліти не здатні управляти державою, вони корумповані. І підготовка третього Майдану, але з цією зброєю, що є на руках у людей, з наявністю формувань у нашій країні… Ви розумієте, хто виграє від третього Майдану? Той, хто виграє, знаходиться за кордонами нашої країни. Це теж потрібно пояснювати суспільству.

Нагадаємо, перший Майдан, який дістав назву Помаранчева революція, відбувся наприкінці 2004 року через фальсифікацію на виборах. У другому турі голосування на президентських виборах, який відбувся 21 листопада 2004 року, за даними Центрвиборчкому, перемогу здобув прем’єр-міністр Віктор Янукович, а опозиціонер Віктор Ющенко посів друге місце. Ці результати відрізнялися від даних екзит-полів, у країні почалися масові протести, в яких брало участь кілька мільйонів осіб. У підсумку 26 грудня відбувся повторний другий тур виборів, і президентом став Ющенко.

Другий Майдан почався наприкінці листопада 2013 року після відмови української влади підписувати Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Протести тривали до кінця лютого 2014 року і закінчилися втечею президента Віктора Януковича. Того самого року у країні відбулися дострокові вибори, главою держави обрали Петра Порошенка. Під час протестів по всій країні загинуло понад 100 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *