РОСІЯ ЗВИНУВАТИЛА УКРАЇНУ В ПІРАТСТВІ В АЗОВСЬКОМУ МОРІ ТА ЗАКЛИКАЛА США “НЕ ЗАСТУПАТИСЯ ЗА ПІДЛЕГЛИХ”

Раніше Держдеп закликав Москву припинити блокувати кораблі в Азовському морі.

Посольство Росії в США після закликів Держдепу припинити блокувати кораблі в Азовському морі звинуватило Україну в піратстві.

Про це йдеться на офіційній сторінці посольства у Facebook повідомляє ТСН.

“Держдеп в особі офіційного представника Х.Науерт перейнявся легітимними зупинками для перевірок суден в Азовському морі. Зупинками. Не арештами, не затриманнями. Примітно, що з “сотень” судів не названо жодне (це важливо для розуміння політики подвійних стандартів). Держдеп свідомо відійшов від цього. Адже тут замовчують факти українського піратства. Наприклад, захоплення траулера “Норд” українськими прикордонниками 25 березня в Азовському морі разом з командою, що складається з кримських рибалок, які не визнають себе українськими громадянами”, – заявили у посольстві.

За їхніми словами, таким чином США намагаються відвернути увагу від власних порушень прав людини, продовжуючи “генерувати порожні звинувачення на адресу Росії”.

“Держдепу не вдасться відвернути від цих обурливих випадків нашу увагу. Закликаємо американців припинити заступатися за підлеглих, які бешкетують в Азовському морі, почати предметний діалог з проблем російських громадян в американських в’язницях”, – підкреслили у посольстві.

Нагадаємо, протягом кількох місяців Росія затримує кораблі, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна проводить переговори з країнами ЄС та США щодо введення санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря.

Президент України Петро Порошенко віддав накази військовим щодо протидії російській агресії в Азовському морі. Президент запевнив, що Україна не буде миритися із незаконним захопленням українських та іноземних кораблів.

НСН