Пропагандистська інформаційна спецоперація. Смешко про телеміст NewsOne–”Россия 1″

Фрагмент програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV, 9 липня 2019 року. Гість студії – Ігор СМЕШКО, голова партії “Сила і Честь”.

“– Коментуючи ситуацію навколо телемосту між телеканалами NewsOne і “Россия 1”, ви сказали, що це була не просто ідея телемосту, а інформаційно-психологічна спецоперація. З якою метою вона була проведена?

Ігор СМЕШКО:– Починаючи із ХХ сторіччя пропагандистські інформаційні операції на території ворога або держави, яка повинна бути завойована, – це один із елементів війни. У всіх провідних країнах світу є спеціальні підрозділи, які цим займаються.

Росія дуже потужно розвинула свій пропагандистський апарат, фактично, відновила той, що був ще за часи Радянського Союзу. Є спеціалізовані вузи, які готують офіцерів для проведення спеціальних психологічних операцій.

Ця конкретна операція [телеміст між телеканалом “Россия 1” та NewsOne] мала на меті дві речі. Перша – ще більше дестабілізувати ситуацію всередині України, посилити зневіру населення у спроможність органів державної влади контролювати ситуацію, бути ефективними, забезпечити зовнішню і внутрішню безпеку. Друга – підтримати політичну силу, яка іде у парламент на прокремлівських позиціях, виступає за мир будь-якою ціною.

Я не можу уявити, щоб у країні, де іде війна, можна було би, щоб канали всередині країни потрапляли в руки політичних сил, які, фактично, є рупором країни-агресора. Це створює додаткові надзвичайні умови для внутрішньої дестабілізації. Останні події – це класичний приклад проведення такої інформаційно-психологічна спецоперації”.


7 липня російський пропагандист Дмитро Кисельов заявив, що 12 липня телеканал “Россия 1” проведе телеміст “Треба поговорити” з телеканалом NewsOne. “Відверта розмова між простими людьми давно назріла”, – заявив Кисельов.

7 липня російський пропагандист Дмитро Кисельов заявив, що 12 липня телеканал “Россия 1” проведе телеміст “Треба поговорити” з телеканалом NewsOne. “Відверта розмова між простими людьми давно назріла”, – заявив Кисельов.

Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення, у якому заявив, що телеміст є “дешевим, але небезпечним піар-ходом перед виборами”. Через підготовку телемосту Генеральна прокуратура України відкрила кримінальну справу про спробу вчинення державної зради. РНБО доручила правоохоронцям забезпечити захист інформаційного простору України.

8 липня NewsOne повідомив про скасування телемосту через “прямі погрози фізичної розправи стосовно журналістів та їхніх близьких”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *