Президентські вибори в Україні: кандидатів багато, вибір один

Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо, – ЛЮБОМИР ГУЗАР

Наприкінці третього десятиліття незалежності України наш народ пройшов ряд суспільних випробувань на міцність та гідність. Здійснивши дві поспіль революції, перебуваючи п’ять років у стані війни, ми нарешті усвідомили, що за свою незалежність слід боротися щодня, боронити кордони держави не лише зі зброєю у руках, але й активно брати участь в суспільному житті країни, відстоювати права та свободи, як свої так і людей які покладаються на нас.

На сьогоднішній день Україна знаходиться у вкрай важкому стані не лише через зовнішньополітичні/військові загрози, але і, що не менш важливо, – загрози внутрішньополітичного характеру.

Згадаємо за які цінності та вектори розвитку країни народ вийшов в 2013 році на Майдан. За побудову якої держави ми вже втратили 13000 загиблих на фронті та маємо більше 1,5 млн. вимушених переселенців. І що ми маємо на сьогоднішній день?

Ми маємо, ще більш стійку модель авторитарно-олігархічної системи побудови влади, правовий нігілізм, безпрецедентно високий рівень безробіття та злочинності, процвітання корупції, критичний показник перебування населення за межею бідності та… (ще багато тих «та» можна перераховувати, всі ми їх бачимо й відчуваємо на собі).

Ефективність роботи державно-управлінського апарату зведено нанівець, принцип «трьох гілок влади» існує лише на папері. Українське суспільство вже давно переживає приниження та злидні. Народ не живе, а нажаль, – виживає! І буде великою нашою помилкою перекладати всю вину лише на владу.

Так, вона об’єктивно, м’яко кажучи, не відповідає основним професійним та моральним якостям. Але, дорогі мої українці, чи нам її послав Всевишній, чи може ми самі обрали та привели її на Олімп?! Чого ж ми лише жаліємось, а супутньо не констатуємо факт того, що в більшій мірі це ми винні у всіх наших сьогоднішніх бідах, ми всі гуртом надали цій владі Гетьманську булаву!? Запитаєте, до чого уе я? А до того, що якість влади напряму залежить не так від неї самої, як від рівня суспільної свідомості, правової культури, освіти та відповідальності кожного з нас!

Будь-яка влада, незалежно від прізвищ, буде доти зневажати та знущатися над своїм народом, доки ми самі не почнемо поважати себе, активно приймаючи участь в суспільно-політичних процесах, відстоюючи свої права та свободи, прагнучи змінити своє життя на краще, прагнучи імплементувати в наше з вами життя європейські цінності.

Нажаль, останнім часом люди зневірюються, що призводить до втрати впевненості у своїх силах. Байдужість, зневага, пасивна позиція (“моя хата з краю”, поки хтось інший не зробить) з кожним днем все сильніше прослідковуються в українському соціумі. Через злидні та низький рівень життя суспільство втрачає основні духовні цінності, які є ознакою культурних та морально-стійких людей: повага до ближнього, готовність надати допомогу, шановливе ставлення до оточуючих.

І ми хочемо, щоб в такий негативно руйнуючий спосіб мислення та поведінки наше життя змінювалося на краще!? Ні, дорогі мої українці, це лише один шлях, шлях до люмпенізації.

Якість влади та її ставлення до народу, а також показники нашого благополуччя, напряму залежать від нашої з вами громадянської позиції, рівня культури та освіти, морально-ділових та професійних якостей, духовних цінностей.

І може нам всім вже слід зняти з очей пов’язку і не бігати з однієї сторони в іншу, а тверезо оцінивши ситуацію, визначити для себе хоч і довший, проте вірний шлях, шлях до розвитку та процвітання нашої України!? Революції, зміни влад проходять швидко. І саме прогресивний прошарок середнього класу (представники малого та середнього бізнесу, інтелігенція, освітяни, науковці, діячі культури та мистецтв, всі інші небайдужі люди) мусить об’єднувати та консолідувати свої сили, вміння, досвід не заради порожніх лозунгів, нездійснених обіцянок, окремих кланів та інтересів, а з однією метою – побудова сильної, заможної та демократичної України!

За місяць ми йдемо на чергові вибори Президента України. Маємо рекордну кількість кандидатів (44) зі своїми перевагами та недоліками. Не буду зупинятись зараз на аналізі морально-ділових якостях кожного з них, а лише висловлю, на моє власне переконання, основні якості, яким має відповідати майбутній гарант Конституції: професіоналізм, життєвий досвід в державницькій сфері, порядність, відсутність зобов’язань перед олігархічними кланами, патріотизм та неабияке бажання підняти Україну до рівня заможних та демократичних країн європейської родини. І така людина, на щастя, прийняла рішення йти в Президенти. Це – Ігор Петрович Смешко. Кадровий військовий, генерал-полковник, доктор технічних наук, науковець, дипломат та патріот своєї країни. І ми, народе України, мусимо зрозуміти, що в сьогоднішніх реаліях наша країна потребує саме такого лідера нації, не популіста-політикана, а людину із державницькими цінностями, з щирим бажанням та вмінням йти вперед до перемоги.

Ми маємо усвідомити, що ляльководи до тих пір будуть управляти і маніпулювати нами, поки самостійно та власноруч не обірвемо кайдани невігластва, та не перейдемо з категорії масовки, від якої нічого не залежить, в категорію справжніх режисерів нашого життя (як чітко прописано в нашій Конституції).

Тож, дорогі мої друзі, нащадки давніх козацьких традицій, врешті-решт зриваймо пов’язки невігластва та байдужості, не купуймося за разову та швидку вигоду, яка вже завтра для нас з вами обернеться новими кайданами, які втіляться у новому поштовху до падіння країни у прірву. Вчимось мислити більш глобально та далекоглядно, аби завтра наші з вами діти, онуки та правнуки жили в чудовій, демократичній, заможній, вільній країні, та не вказували на нашу сьогоднішню пасивність та байдужість.

З повагою та вірою у всіх нас

Член політради, голова Оболонської районної у м. Києві організації політичної партії «СИЛА І ЧЕСТЬ» Андрій Тимошенко

One thought on “Президентські вибори в Україні: кандидатів багато, вибір один

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *