По 100 метрів за ніч: страйк польських митників триває вже третю добу (Відео)

Десятикілометрова черга на кордоні. Водії вантажівок і фур стоять навіть по три доби. А все через так званий «тихий» страйк польських митників і прикордонників.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Водій вантажівки Іван каже: через те, що привезе товари із запізненням, заплатить штраф. Проте вдіяти нічого не може. Чоловік обурюється: ніхто не пояснює, чому перед пунктом пропуску довжелезна черга.

«Скоро вже третя доба, як ми у черзі стоїмо. Одні кажуть, що українські прикордонники нічого не роблять, інші – що поляки бастують. Повний безлад», – обурюється Іван Пазолок.

Таких як Іван тут десятки. Водії констатують: такої черги ще не бачили. Бувало, що простоювали по 8-10 годин. Але знають: цього разу процес гальмують не українські прикордонники.

«Українських прикордонників проїхати можна доволі швидко, а ось поляки затягують процес. За ніч ми проїхали 100 метрів. Це пропускна здатність? У нас ще ніколи таких черг не було», – запевняє водій вантажівки Юрій Милютінов.

Кому пощастило, то це водіям легкових автівок. Тут черга сяк-так рухається. Громадянин Польщі Василь повертається додому. Каже: роботу на кордоні гальмують польські митники. У них так званий «тихий» страйк, бо вимагають підвищення зарплатні.

«У них такий собі італійський страйк, вимагають підвищення зарплатні. Прикордонники просто повільно оформляють документи», – пояснює громадянин Польщі Василь Лученко.

«Наче страйкують, але буває таке завжди, навіть коли не страйкують – все одно такі черги є, бо вони повільніше працюють. Але коли назад повертаєшся, таке ж буває. Тоді через українських прикордонників стоїш», – ділиться водій вантажівки Назар Назаревич.

Така ситуація майже на всіх пунктах перетину між Україною та Польщею. Українці ситуації не коментують. Мовляв, працюють у звичному режимі. Додзвонитися до польських прикордонників журналістам не вдалося. Упродовж «тихого страйку» слухавки ніхто не взяв.

Як повідомлялося, через страйк на українсько-польському кордоні застрягли майже тисяча автівок.

Наталія Пиртик, «Перші про головне»