Не фурами, а легковиками: Олександр Власов розповів про боротьбу з контрабандою в зоні АТО

Перевізники вишукують будь-яку змогу й шляхи, щоб доставити вантажі на підконтрольну бойовикам територію і майже щодня фіскали, що несуть службу в зоні проведення Операції об’єднаних сил, протидіють таким нелегальним товаропотокам. 

За чотири роки служби ними вилучено з незаконного обігу товарно – матеріальних цінностей на суму 544 млн гривень. Складено 5 тисяч адміністративних протоколів щодо фактів порушення порядку переміщення товарів та здійснення господарської діяльності у зоні проведення ООС.

За матеріалами спецпідрозділу податкової міліції розпочато 305 кримінальних проваджень. 
Упереджено переміщення готівки через лінію розмежування на суми 1,6 млн доларів США та 147,4 млн гривень.

Як повідомив виконуючий обов’язки голови Державної фіскальної служби України Олександр Власов, який чималий час служив в АТО і керував Головним міжрегіональним управлінням оперативного забезпечення зони проведення АТО ДФС України, обсяги контрабанди зменшилися в рази, а засоби незаконного переміщення товарів тепер не фури, як це було на початку в 2015 року, а легкові автомобілі.

Більш того, зросла й “такса” за переміщення фури у сто разів, адже ризики потрапити на незговірливого і злого фіскала збільшились.

Слід зазначити, що Олександр Власов понад два з половиною роки був в зоні АТО і з власного досвіду знає про важкість несення служби на передовій, адже траплялось усіляке. Як згадують його товариші по службі: “Олександр Власов два роки не “служив”, а воював в зоні проведення Антитерористичної операції”.

“Це професійний військовий розвідник і контррозвідник, наш бойовий командир. Я мав честь воювати разом з ним. В армії мало таких офіцерів, що здатні виконувати найскладніші бойові задачі. Я й зараз не можу вам навести прикладів операцій, які виконували наші “привиди”, однак повірте, це реальні складні бойові задачі”, – повідомив його заступник, підполковник К., який досі несе службу в одному з підрозділів спеціального призначення Збройних сил України.

Про ті часи і про свій внесок з захист економічних інтересів держави, протидію тероризму і контрабанді Власов не любить згадувати в принципі, як і всі військові, не любить розповідати про свою службу. Проте відомо, що тоді він і очолюване ним Головне міжрегіональне управління оперативного забезпечення зони проведення АТО були піонерами, які відбудували систему контролю між контрольованою і не контрольованою територією. В бойових умовах вони викривали і перекривали канали контрабандного постачання як в зону АТО, так і звідти. Зокрема, це стосувалось контрабанди цигарок, алкоголю та паливно-мастильних матеріалів.

“На жаль, охочих заробити на війні багато. І заради власної вигоди вони готові були годувати бойовиків, возити їм цигарки й спиртне. Нелегальні перевізники вздовж лінії зіткнення навіть створювали так звані накопичувальні бази, звідки намагаються дрібнооптовими партіями переміщувати товар на неконтрольовані території.

Тоді ми не лише затримували фальсифіковану продукцію, яку намагаються везти через лінію зіткнення, а й разом з іншими правоохоронцями виявляли підпільні цехи, що працюють у районі проведення АТО, виявляли схеми конвертації безготівкових коштів, які надходять з рахунків підприємств, розташованих на непідконтрольній Україні території. Доводилось також, хоч це і не входило в наші обов’язки, виявляти факти вивезення з неконтрольованих територій наркотичних і нарковмісних речовин”, – згадує Олександр Власов часи, коли був командиром “Фантома”. 

Як і тоді, так і зараз у “Фантомі” несуть службу лише добровольці. При чому додаткових коштів на фінансування діяльності спецпідрозділів не передбачено – лише фонд заробітної плати.

Дос’є АСПІ:

Олександр ВЛАСОВ. Народився 1972 року на Донеччині. Має дві вищі освіти. У 1993 р. закінчив Донецьке вище військово-політичне училище. 1993-1995 рр. працював на Миколаївській митниці, з 1995-го по 1999-й займався підприємницькою діяльністю, 1999—2010 роки — служба в органах СБУ, 2010-2011 рр. працював у Державній податковій службі, в 2011-2013-му — у Мінекономрозвитку, з березня 2014-го — у Міністерстві доходів і зборів. У лютому 2015 року його призначено на посаду начальника Головного міжрегіонального управління оперативного забезпечення зони проведення АТО Державної фіскальної служби України. В травні 2017 року був призначений на посаду начальника Одеської митниці ДФС, а з вересня 2019 року виконував обов’язки Голови Державної фіскальної служби України.
 

© 2019 Інформаційне агентство ASPI

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *