Макаренко: якщо на митниці перестануть красти, ми зможемо покрити транши МВФ

Екс голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко в інтерв’ю головному редакторові видання “ГОРДОН” Олесі Бацман заявив, якщо прибрати корупцію і реформувати митницю, до бюджету країни зможе надходити плюс 30% до тих надходжень, які може давати митниця. У грошовому еквіваленті, це десь 100–150 млрд грн.

За рахунок цих додаткових надходжень, ми зможемо покрити транші МВФ, не виконувати умов, не принижуватись.

Коли, посилаючись на МВФ, говорили: нам треба ліквідувати митну систему України, об’єднати митницю з податковою і взагалі митниць як підрозділів не має бути. Нібито це вимога МВФ. Я розкопав усі меморандуми, усі протоколи і не виявив такої вимоги. Це суто внутрішня, українська вимога.

Нам вдалося переконати МВФ, і, завдяки позиції міністра фінансів України, ми дійшли до того, що розділяємо Державну фіскальну службу на два відомства. Можливо, в іншій країні така схема і працювала б, а у нас складно. Ми митницю розчинили всередині податкового відомства, фактично на сьогодні втратили керованість, у нас колосальні проблеми з оподаткуванням так званих “контрабандних” товаропотоків, що йдуть із легального обороту. Це ненормально. Я наполягав і наполягаю на тому, що ми маємо слухати і дослухатися, але об’єктивно оцінювати свої реалії. Зараз триває етап відновлення митниці в Україні, сподіваюся, ми це зробимо, – зазначив Макаренко.

Повна версія інтерв’ю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *