Луценко заявив, що Уряд має відновити юридичну особу Державну митну службу, та про претензії до голови ДФС

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що має персональні претензії до в.о. голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана.

Про це генеральний прокурор сказав в інтерв’ю “Українській правді“.

“Поки що я озвучую претензії до безлічі випадків щодо контрабанди, які допустили його підлеглі. Але зараз я працюю у справі, в якій у мене є претензії до нього (Продана, – ред.) персональні. В той момент, коли я здобуду достатню кількість доказів, зроблю процесуальне рішення”, – запевнив Луценко.

Генпрокурор розповів, що Продан скаржився йому на те, що відділ СБУ “К” (управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю) “тероризують” суб’єктів товарно-експортних операцій.

“Я написав листа Гройсману і він постановою Кабміну скасував дозвіл, за яким “К-шники” мали доступ до будь-якого контейнеру. Вони його вже з лютого, якщо не помиляюся, не мають взагалі. Але збори не припинилися. Все одно десь 30% йде у сторону. Так було поки “К” СБУ могло зайти на митницю, і так залишилося, коли вони цього права не мають. На жаль, так залишається, коли туди зайшла поліція. Тобто не в цьому проблема”, – підсумував Луценко.

Він також озвучив сценарій, за яким можна знищити корупцію на митниці.

“З моєї точки зору, уряд зараз має відновити юридичну особу Державну митну службу, друге – оголосити конкурс, призначити людину, яка має публічну довіру. Далі треба так спрацювати, як спрацювала Національна поліція, тобто набрати нову митну службу. Я кажу принаймні про керівників постів, пропустити їх всіх через конкурси, через оцінювання громадськості. Четверте – відновити аналітичні центри, які просто пропали, і п’яте – провести серйозну роботу з відомими всім контрабандистськими “сім’ями”, – пояснив Луценко.

Генпрокурор також наголосив, що ця справа не має нічого спільного з так званим “риттям під Гройсмана”.

“Я з ним (з Гройсманом, – ред.) спілкуюся на достатньо помірних тонах і ще більш відверто, як зараз з вами. Цю історію я йому розповідав. Ми на цю тему спілкувалися не один і не два рази. Його відповідь: “якщо зловиш, нехай сидять”, – додав Луценко, запевнивши, що він точно зловить.

НСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *