Контрабанда на Одеській митниці: Луценко скоротив посаду Сердюка в Генпрокуратурі (Документ)

Контрабанда на Одеській митниці: Луценко скоротив посаду Сердюка в Генпрокуратурі

Відповідний наказ був підписаний ще 19 лютого 2018 року

amp
Facebook Ларисы Сарган

Лариса Сарган спростовує твердження в. о. голови Державної фіскальної служби (ГФС) Мирослава Продана про те, що Сергій Сердюк, який фігурує в контрабандистському угрупованні, є працівником Генеральної прокуратури України.

Про це прес-секретар генерального прокурора України написана на своїй сторінці в Facebook.

“Сердюк не є працівником ГПУ. Наказ генпрокурора Луценка про скорочення посади Сердюка і виведення його за штат”, – повідомила Сарган.

amp
Facebook Ларисы Сарган
amp
Facebook Ларисы Сарган

“Скоротити в штатному розписі Відділу нагляду за додержанням законів при проведенні оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування та підтримкою державного обвинувачення Управління нагляду за додержанням законів органами Державної фіскальної служби Департаменту нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України одну посаду прокурора відділу, яку зарахувати до резерву Генеральної прокуратури з відповідним фондом заробітної плати”, – сказано в документі, від 19 лютого 2018 року.

“З тих пір останній “хворіє”, не надавши жодного лікарняного. Закон не обмежує у часі “хворобливість”. На жаль”, – зазначила Сарган.

Прізвище прокурора, чия посада була скорочена даним наказом, в документі відсутня, однак згідно з довідкою, яку також оприлюднено Сарган, з 5 січня 2017 року її обіймав Сергій Сердюк.

Вона також зазначила, що Юрій Луценко на брифінгу заявив про обшуки на 315 складах, де був виявлений незадокументований товар на суму близько 150 млн доларів.

Раніше німецьке видання Süddeutsche Zeitung з посиланням на власне журналістське розслідування, яке було проведено в Києві та Одесі, заявило, що від корупції на митниці Україна втрачає до 4,8 млрд дол. на рік.

Основна корупційна схема, за даними німецьких журналістів, – “передекларування” товарів  – відбувається за участю співробітників державних органів. Таким чином, товар, який де-факто перебуває у вантажі, декларується як інший – той, на який передбачено більш низькі мита.

При цьому крім митниці, до корупційних схем залучено також представників СБУ, поліції, Держприкордонслужби та ГПУ.

У ДФС не заперечують, що на українських митницях фіксують факти корупції, проте закликали апелювати до офіційних даних.

НСН