В Україні видаватимуть дозволи на вантажоперевезення онлайн

Міністерство інфраструктури почне видавати і вести облік дозволів на вантажні автоперевезення на онлайн-платформі з 2019 року. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає Інтерфакс-Україна.

“Щоб зробити корупцію неможливою, на початку 2019 року ми введемо повністю електронну реєстрацію дозволів і на кожному дозволі буде QR-код, введемо звірку з митницею щодо реальної кількості виданих дозволів і їх перетину кордону”, – сказав він.

Відзначимо, що міністерство недавно звинуватило Укртрансбезпеку в нестачі дозволів на право здійснення автоперевезень в Польщу, констатувавши, що така проблемна ситуація збережеться до кінця року.

В кінці серпня 2018 року Мінінфраструктури у співпраці з Держагентством з питань електронного уряду і Укртрансбезпекою створило електронний кабінет перевізника, а також відкрило дані Реєстру перевізників для громадськості.

В електронному кабінеті вантажні і пасажирські автоперевізники можуть отримувати раніше оформлені ліцензії, розширювати, звужувати і анулювати ліцензії на перевезення.

Надалі кабінет планують доповнити новими можливостями – у ньому буде можна оформити дозвіл онлайн, внести плату за ліцензію, сплатити штрафи.