ВР схвалила закон щодо захисту ув’язнених українців за кордоном

Верховна Рада схвалила закон 6149 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку з ратифікацією Третього додаткового протоколу та Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників.

За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів.

Метою закону є імплементація в законодавство України положень Третього та Четвертого додаткових протоколів до Європейської конвенції про видачу правопорушників.

Завданням проекту Закону є створення умов, необхідних для забезпечення ефективних дій органів досудового розслідування, прокуратури, судів та центральних органів України під час процедури видачі особи, зокрема в порядку спрощеної процедури.

Серед іншого особа отримає право просити про застосування щодо неї спрощеного порядку видачі одразу ж після затримання у зв’язку з перебуванням у міжнародному розшуку, не очікуючи надходження формального запиту про екстрадицію.

Це дасть можливість скоротити строки перебування такої особи під вартою на території України з метою її екстрадиції іншій державі.

Додамо, що за словами спікеру парламенту, прийняття цього закону це дозволить захистити тих українців, які перебувають за ґратами за кордоном.